Treniruočių dienoraštis?

Nors dienoraščius rašančių žmonių nėra labai daug, tačiau tikriausiai nenustebtume išgirdę, kad draugas ar draugė rašo dienoraštį. Aišku tai dažniausiai daro merginos. O ar žinojote, kad dienoraščius rašo beveik kiekvienas bėgikas ir treneris? Tikriausiai susidomėjote, kas tai per dienoraščiai?

Žinoma treniruočių dienoraščiai yra kiek kitokie negu įprasti dienoraščiai, bet funkcijų jie turi daugiau.

Treneriai tokiuose dienoraščiuose žymisi, kokius treniruočių planus turės atlikti sportininkai. Taip pat rašomi bent jau svarbiausių treniruočių rezultatai – bėgamos distancijos, jų laikai, poilsio pauzės ir t.t Kai kurie treneriai žymisi kiekvienos treniruotės nubėgtų kilometrų skaičių, atliekamus pratimus… Taip pat svarbu nepamiršti varžybų rezultatų. Tai lyg mokyklinis dienynas, kuriame atsispindi mokinių pažymiai – sportininkų rezultatai. Treneriai stebėdami sportininkų treniruotes ir varžybas, gali daryti išvadas: kokios treniruotės geriau tinka sportininkui, lyginti kelių metų treniruočių ir varžybų rezultatus. Tik tada galima nuspręsti ar tinkama linkme einama, ar treniruotės yra tinkamos sportininkui – sportininko rezultatai gerėja, blogėja ar nesikeičia. Taip pat galima pamatyti, kokiose srityse sportininkas turėtų labiau pasistengti.

Sportininkų rašomi dienoraščiai yra dar platesni. Žinoma tai priklauso nuo paties sportininko kruopštumo ir noro pildyti dienoraštį. Sportininko, kaip ir trenerio dienoraščio pagrindinė funkcija  – parodyti ar sportininko rezultatai kyla, leidžiasi ar yra stabilūs, taip pat matyti kokios treniruotės labiausiai tinka sportininkui ir kaip tai įtakoja varžybų rezultatus. Žinoma nepamirštama varžybų – pažymimi ne tik varžybų rezultatai, užimta vieta, bet ir savijauta prieš ir po starto. Be treniruočių pobūdžio ir varžybų aptarimo, sportininko dienoraštis papildomai parodo jo emocinį pasiruošimą, nuotaikas, savijautą po treniruotės, po varžybų ar kitokių svarbių įvykių. Taip pat dienoraštyje dažniausiai pažymimos įvairios traumos, kurios kamuoja sportininką, nurodomi būdai joms gydyti, savijauta po gydymo ir t.t. Taip pat kai kurie sportininkai dienoraštyje įklijuoja nuotraukas iš varžybų, įvairius dominančius straipsnius ir t.t  Kai kurie gale savaitės ir mėnesio pabaigoje suskaičiuoja nubėgtų kilometrų, varžybų skaičių. Dienoraščio naudingumas priklauso nuo to, kaip pats sportininkas stengiasi jį padaryti naudingu.

Taigi treniruočių dienoraštis – puikus būdas stebėti sportininko tobulėjimą ir daryti išvadas apie treniruočių naudingumą. Be to kiekvienam įdomu palyginti kelių metų darbą, kartais prisiminti savo savijautą ir padaryti išvadas, kurios ves tobulėjimo link! Treniruočių dienoraščius naudinga rašyti kiekvienam, net jeigu sportuojate ne profesionaliai – rašykite!