Teisininkė Lina: „bėgioju, kad pravėdinčiau smegenis“

Bėgimas – tai natūralus būdas jaustis laimingu! Džiugu, kad daugėja žmonių, kurie atranda bėgimo teikiamą naudą ir noriai dalinasi įspūdžiais su kitais. Projektas Begu.lt kalbina teisininkę Liną, kuri net ir augindama 2,5 metų dukrytę atranda laiko pabėgioti. Lina sako, kad pasiryžti bėgioti nebuvo sunku ir tai ji sėkmingai daranti jau 6 – 7 metus, su nedidelėmis pertraukomis. Linos klausiame:

–          Kokiu tikslu pradėjote bėgioti?

Tam, kad pailsėčiau nuo sėdimo darbo, „pravėdinčiau“ smegenis, pakeisčiau treniruotes sporto salėje.

Daugumai žmonių pirmosios treniruotės būna ypač sunkios ir tik vėliau šiek tiek daugiau pabėgiojus savijauta pagerėja. Norint išvengti blogos savijautos, labai svarbu pasirinkti tinkamą bėgimo tempą. Su šia problema puikiai susitvarkė Lina sakanti, kad tiek pradžioje, tiek ir dabar bėgiodama jaučiasi gerai. Linos klausiame:

–          Kokie jausmai, mintys užplūsta bėgiojant? Kokia savijauta po bėgimo?

Savijauta susijusi su nubėgtų kilometrų skaičiumi: kai persistengiu, tai nieko gero – visa diena sugadinta (taip būna retai:)). Po įprasto bėgimo savijauta gera.

–          Kiek vidutiniškai kilometrų nubėgate per treniruotę?

7-10kilometrus.

–          Gal esate dalyvavus kokiose varžybose?

Taip, Druskininkų pusmaratonyje.

–          Gal šiuo metu ruošiatės dalyvauti kažkokiose varžybose?

Kol kas nieko nesuplanavau, bet Druskininkų pusmaratonis tikrai nebuvo mano paskutinės varžybos.

Lina sako, kad nekyla minčių nutraukti treniruotes ir vardina privalumus, kuriuos teikia bėgimas – tai stangrus kūnas, lengvos mintys ir t.t. O bėgiojantiems ir tiems, kurie tik ruošiasi pradėti bėgioti Lina linki ištvermės ir vidinės motyvacijos!