Tarptautinis tradicinis Kalėdinis bėgimas Vilniuje

Jau rytoj Viliuje įvyks tradicinis Kalėdinis bėgimas, kviečiantis paminėti gražiausias metų šventes sportiškai. Jau 37 – ąjį kartą šis šventinis renginys dalyvauti kviečia ne tik profesionalius atletus, bet ir visus neabejingus sportui. Varžybų metu gyvuoja tradicija bėgti vilkint Kalėdų senelio ar Snieguolės apdarais. Žinoma ne visi palaiko šią tradiciją, tačiau kiekvienais metais atsiranda būrys entuziastų, vilkinčių Kalėdiniais kostiumais.

Pirmosios varžybos, 1975 metais buvo surengtos tam, kad bėgimo entuziastai bendraminčių būryje galėtų atšvęsti Naujuosius metus. Jose dalyvavo 77 bėgikai. Pirmuoju 12 km Naujametinio bėgimo nugalėtoju tapo Pranas Baublys. Moterys varžėsi 6,5 km distancijoje. Ją greičiausiai įveikė Bronė Šablevičiūtė.

Kūno kultūros mokytojas Vytautas Stanevičius yra vienintelis dalyvis, nepraleidęs nei vienerių varžybų. Pernai veteranas taip pat sėkmingai įveikė 12 kilometrų.

Pagrindinė varžybų distancija buvo 12 kilometrų. Šis skaičius simbolizuoja 12 mėnesių. Norintys galėdavo įveikti ir beveik per pusę trumpesnę distanciją. Šiemet bėgikai galės bėgti 12 arba 6 kilometrus. Dar viena naujovė – trumpas 3 km „FUN RUN“ bėgimas tiems, kurie bijo šaltuko ar mėgsta trumpas distancijas bei „Nykštukų bėgimas“, kuriame varžysis vaikai iki 12 metų  500 metrų trasoje.

Kalėdinio (anksčiau, Naujametinio) bėgimo starto ir finišo vieta būdavo „Žalgirio“ stadione. Šiemet varžybos pirmą kartą keliasi į atviresnę erdvę – Rinktinės gatvę šalia stadiono.

Visi dalyviai, sėkmingai kirtę finišo liniją, kasmet yra apdovanojami simboliniais suvenyrais. Dovanos jų laukia ir šiemet.

Kviečiame visus dalyvauti šventiniame bėgime ir senuosius metus palydėti sportiškai!

Daugiau informacijos: http://kaledinisbegimas.lt/