Studentė Ugnė: „Bėgioti lauke daug įdomiau“

Kuo labiau plinta bėgimo „virusas“, tuo daugiau pastebima, kad bėgioja įvairių profesijų žmonės, tiek jauni, tiek ir seni. Bėgimas lyg užkoduotas kiekvieno žmogaus genuose, pabėgiojus pagerėja savijauta, nuotaika. Tai pastebi kiekvienas pradėjęs bėgioti. Projektas Begu.lt šįkart kalbina studentę Ugnę, studijuojančią veterinarinę mediciną.

– Ugne, ar anksčiau teko sportuoti, jei taip kokia sporto šaką? Kaip vaikystėje žiūrėjai į sportą, jo teikiamą naudą?

–  Anksčiau daug ką po truputį teko pabandyti, bet rimčiau lankiau pramoginių šokių treniruotes. Vėliau pasirinkau jojimą. Vaikystėje buvau gan aktyvus vaikas, jausdavau veiklos poreikį, o patį sportą daugiau rinkdavausi pagal pomėgius. Norėjau rimčiau sportuoti, bet galbūt  nesutikau trenerio su atitinkamu požiūriu.

– Kaip sugalvojai bėgioti? 

– Bėgiodavau ir anksčiau, bet nesistemingai, tiesiog pagal nuotaiką. Bėgioti man šiaip patinka, nes tai gera proga prasijudinti. Be to, aš bėgiojimą naudoju kaip laiką, pasiklausyti geros muzikos, nes kitaip niekaip tam neatrandu laiko. Todėl niekad nebėgu be grotuvo 🙂  Studijų metu tai nepakeičiamas būdas atsipalaiduoti nuo mokslų ir pakeisti aplinką. O dėl ko bėgiojimas, o ne sporto salė – man ten per nuobodu, bėgioti lauke daug įdomiau!:)

– Kokie įspūdžiai bėgiojimo pradžioje? Nepasirodė per sunku?

–  Pirmos treniruotės nebuvo labai lengvos, sunkiai gaudžiau kvapą. Bet gan greitai pajutau, jog nubėgti tą patį nuotolį darosi daug lengviau nei anksčiau.

– Su kokiais sunkumais susiduri (traumos, informacijos stoka ir t.t)?

– Kadangi dėl bėgiojimo turėjau šiek tiek problemų su kojomis, tai man asmeniškai labai trūksta informacijos apie neigiamą įtaką ir kaip jos išvengti, nes nežinodamas gali nesunkiai sau pakenkti.  Taip pat norėčiau sužinoti kaip išsirinkti tinkamą avalynę ir aprangą (ypač bėgiojant žiemos metu).

– Ką apskritai tau teikia bėgimas, sportas, sveikas gyvenimo būdas? Kaip jautiesi kai tai darai ?

– Nemėgstu ilgai sėdėti vienoje vietoje ir daryti tą patį. Jeigu ilgą laiką sėdžiu ir mokausi, po kiek laiko tiesiog apsiaunu bėgiojimo batelius, pasiimu grotuvą ir išbėgu kokiai valandėlei pabėgioti. Pailsi ir kūnas, ir protas. Po to ir darbas būna daug kokybiškesnis. Žinoma tai prideda žvalumo, susitvarko mityba, dienos ritmas, darbo  bei poilsio režimas, padidėja produktyvumas, pagerėja koncentracija. Skamba  lyg būčiau nuo maisto papildų reklamos nurašius,  bet svarbiausia kad tai sportas! 🙂 Be sporto turbūt negalėčiau!

–  Galbūt domiesi bėgimu, vykstančiomis varžybomis, Lietuvos atletais, galbūt turi mėgstamą sportininką? 

– Šiek tiek domiuosi, bet labiau  masiniais miesto maratonais, kuriuose kada nors viliuosi ir pati sudalyvauti. Mokykloje esu keletą kartų dalyvavusi orientavimosi varžybose, buvo įdomu ir smagu, bet supratau jog reikia daug ir sunkiai dirbti, kad būtų ko važiuoti į varžybas. Šiuo metu labiausiai domiuosi kalnų sportu, šioje srityje tikrai yra mane įkvepiančių atletų. O šiaip svarbiausių Lietuvai pergalių stengiuosi nepraleisti.

– Ar manai, kad Lietuvoje skiriama pakankamai dėmesio sportui, ar pakanka informacijos žmonėms, kurie savarankiškai nori sportuoti?

– Tikrai ne. Tai plati tema ir ja galima būtų ilgai kalbėti. Bet kalbant apie šiandieninę situaciją, trūksta galbūt ne informacijos, jei labai nori – susirandi. Trūksta infrastruktūros, pavyzdžiui elementarių apšviestų normalios dangos bėgiojimo takelių, ypatingai Kaune. Manau, jei jų būtų į tai kreipiama daugiau dėmesio, sportuotų daugiau žmonių.

–  Ką manai apie projektą Begu.lt? 

– Manau, kad tai labai naudingas puslapis. Konsultacijų ir profesionalių patarimų prasme.

– Ką norėtum palinkėti sportuojantiems ir tiems kurie neprisiverčia pradėti?

Sportuojantiems – neprarasti aistros sportui ir ja užkrėsti kitus, o tiems kurie neprisiverčia – palinkėčiau nustoti „prisivertinėti“. Kai tas poreikis ateina natūraliai ir iš vidaus, Tavęs jau niekas nesustabdys!

 

Dėkojame Ugnei už nuoširdžius žodžius ir tikimės, kad jie įkvėps kitus. Kai labai nori viskas įmanoma – ir informacijos trūkumas, ir traumos – viskas išgyvenama, reikia tik noro! Sėkmės Ugnei ir kitiems toliau sportuojant, o Begu.lt komanda pasistengs būti kuo naudingesnė: patarsime ir pasistengsime suteikti kitos įdomios informacijos bėgiojantiems!