Kaip nesusirgti vasarą?

Vasarą neatslūgstant karščiams ypač padaugėja susirgimų peršalimo ligomis. Angina, aukšta temperatūra, sloga, sinusitas, ausies uždegimas – viso to būtų galima išvengti, tik reikia labiau rūpintis savimi – negerti ypač šaltų gėrimų, nešokti į vandenį iškaitus ir t.t

Ypač savo sveikata reikėtų rūpintis aktyviai sportuojantiems žmonėms. Sportas – sveikata, tačiau po fizinio krūvio kuriam laikui susilpnėja imuninė sistema. Todėl apie dvi valandas kol organizmas nurims dėl fizinio krūvio sukelto streso reikėtų ypač pasisaugoti. Tai galioja bet kuriuo metų sezonu, tačiau vasarą, kai daug prakaituojama daug lengviau būti perpūstam skersvėjo ar neapdairiai išgerti ledinio vandens.

Kitas didelis pavojus – tai kondicionieriai. Jie labai gelbsti karštuoju metų sezonu, tačiau reikia išmokti jais naudotis nekeliant pavojaus savo sveikatai. Dauguma kondicionierių pagalba atšaldo orą kuo įmanoma daugiau (18-20 laipsnių), o išbėgus į lauką staiga atsiduriama atsiduriama 30 laipsnių karštyje. Tai didelis sukrėtimas žmogaus organizmui – nosis paburksta, ima perštėti gerklę. Norint išvengti susirgimų kondicionierių reikėtų nureguliuoti taip, kad temperatūrų skirtumas siektų daugiausiai 8 laipsnius.

Naudojantis automobilių oro kondicionierius tai pat reikėtų laikytis tam tikrų taisyklių:

  1. Išlaikyti daugiausiai 8 laipsnių temperatūrų skirtumą;
  2. Sureguliuoti ventiliacijos sistemą taip, kad šaltas oras tiesiogiai nepūstų į žmones;
  3. Pasirūpinti sanitariniu kondicionieriaus saugumu. Ant variklio skyriuje esančio garintuvo kaupiasi bakterijos ir grybeliai, kurie patenka į saloną ir žmogui gali sukelti ne tik peršalimą, bet ir rimtesnius susirgimus – chronišką bronchitą, astmą.

Sveikata pats brangiausias turtas, todėl rūpinkitės savimi ir būkite sveiki!