Kaip išvengti rudeninio peršalimo

Ruduo kaip ir pavasaris labai pavojingas metų laikas, kai susidaro palankios sąlygos  siautėti bakterijoms ir virusams. Nuolatiniai lietūs, šlapdriba, temperatūros kaita stipriai veikia ir taip susilpnėjusį imunitetą, todėl būtina saugoti savo organizmą.

Pirmiausiai reikia stiprinti imunitetą. Šiais laikais yra daugybė būdų stiprinti imunitetą, bet tikrai nebūtina bėgti į vaistinę ir pirkti maisto papildų. Geriausia – natūralus produktai. Imuniteto stiprinimui naudokite bičių produktus: medų, žiedadulkes, bičių duonelę ir t.t Taip pat vartokite mėlynių, juodųjų serbentų uogienes , nes juose gausu vitamino C.

Naudinga naudoti česnakus, svogūnus. Juos galima dėti gaminant ar tiesiog kiekvieną dieną suvalgyti po skiltelę česnako. Norint išvengti nemalonaus kvapo, galima skiltelę supjaustyti ir nuryti.

Rudenį reikia naudoti kuo daugiau daržovių ir vaisių, geriausia būtų – iš savo sodo ir daržo, bet jei galimybių nėra būtina naudoti tai, kas įmanoma. Taip pat organizmo imunitetą didina natūralios vaisių ir daržovių sultys.

Kaip rengtis?

Kai aplinkui rudeninė dargana svarbiausia, kad jūsų kojos būtų sausos, nešaltų rankos, galva. Todėl labai svarbu išsirinkti tinkamą avalynę, mūvėti pirštines ir galvos apdangalą. Jei vis dėl to nutinka taip, kad sušlampate ir sušalote kojas, grįžus namo pamirkykite jas šiltame vandenyje su druska, eteriniais aliejais.

Taip pat stenkitės vengti masinių susibūrimo vietų, ypač tada kai padidėja sergamumas.

Jeigu susirgote…

Peršalus, atsiradus slogai, gerklės skausmui reikia naudoti kuo daugiau skysčių, gerti vaistažolių (medetkų, liepžiedžių, aviečių lapų) arbatas. Taip pat valgyti lengvai virškinamą maistą, kad organizmas visas savo jėgas naudotų kovai su liga.

Veiksminga priemonė – gerklės skalavimas su druskos tirpalu. Taip pat galima skalauti ir nosį. Skalavimas druska yra naudingas ne tik peršalus, bet ir kaip profilaktinė priemonė. Tačiau jei skalaujate nosį, bent valandą neikite į lauką, kad vanduo pilnai išbėgtų ir nekiltų grėsmės dar labiau susirgti.

Kita naudinga priemonė – tai gerklės ir krūtinės šildymas. Rupią druską pašildykite keptuvėje, supilkite į medžiaginį maišelį ir dekite ant krūtinės, kaklo. Jeigu druska per daug kaitina ją dėkite ant rankšluosčio.

Jeigu kosinate – garinkitės. Užvirkite indą su vandeniu, įberkite druskos, eukalipto eterinio aliejaus, apsigobkite audeklu ir kvėpuokite tais garais.

Peršalus taip pat masažuokite pėdas, ištrinkite jas tepalu su eukaliptu.

Peršalus naudinga bent 2-3 dienas pagulėti lovoje, išprakaituoti, naudoti minėtus gydymosi būdus. Miegas yra geras vaistas ir stenkitės gerai išsimiegoti ne tik sirgdami, bet ir būdami sveiki. Jeigu į ligą nekreipsite dėmesio, vėliau ji sugrįš dar stipresnė. Nepamirškite, kad ignoruoti ir apgauti galite tik save, bet organizmo niekada neapgausite.

Sveikata yra brangiausias turtas, todėl rūpinkitės ja ir būkite sveiki.