Juodšilių duatlonas

„Juodšilių pavasaris“ – kasmetinė pavasario sporto šventė. Balandžio antrą savaitgalį rengiamos varžybos – puikus sezono atidarymo renginys ir galimybė pasitikrinti jėgas prieš kitas ištvermės varžybas.

„Juodšilių pavasario“ dalyviai išmėginti savo ištvermę ir jėgas gali dviejose rungtyse: kroso duatlone ir kroso bėgimo varžybose.

Kroso duatloną sudaro 8 km bėgimas, 17 km važiavimas dviračiu ir vėl 4 km bėgimas. Vaikams siūlomos trumpesnio nuotolio varžybos: 600 m bėgimas, 4 km važiavimas dviračiu ir 300 m bėgimas. Bėgimo mėgėjai gali rinktis 4 km, 8 km ar 12 km kroso bėgimo varžybų distancijas. Šiaurietiško ėjimo mėgėjams siūloma įveikti 8,5 km trasą.

„Juodšilių pavasario“ varžybų trasa drieksiasi vaizdingomis Juodšilių miestelio kalvomis, mišku ir žvyrkeliu šalia Vokės upės.

Šio renginio istorija prasidėjo dar 2005 m., kai nedidelėje Juodšilių gyvenvietėje, nutolusioje vos 12 km į pietus nuo Vilniaus, vyko 1 mylios bėgimas. O po metų, 2006 m., prie starto linijos stojus 200 bėgikų, debiutavo ir pavasario sporto šventė „Juodšilių pavasaris“. Renginio programoje visuomet būdavo 10 km bėgimas, moksleivių estafetės, dviratininkų lenktynės ir automobilio padangos mėtymo rungtis.Nuo 2005 iki 2010 metų vykusiose varžybose dalyvavo ne tik pajėgiausi mūsų šalies bėgikai, bet ir svečiai iš Ukrainos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Italijos, Latvijos ir Anglijos.

2014 m., po 3 metų pertraukos, kiek pasikeitusiu formatu, renginys atgimė ir Juodšilių miestelyje vėl šurmuliavo bėgikai bei dviratininkai. Būtent „Juodšilių pavasaryje“ Lietuvoje pirmą kartą buvo surengtas kroso duatlonas. Klasikinio duatlono varžybose sportininkai dažniausiai bėga asfalto danga ir važiuoja plento dviračiais, nes dviračių trasa taip pat būna asfalto dangos keliu,o Juodšilių apylinkėse vyksiančių varžybų dalyviai savo jėgas išmėgina miške, Vokės pakrante, žvyrkeliais.

„Juodšilių pavasario“ tradicijos tęsiamos ir toliau – nepraleiskite progos sudalyvauti pavasarinėje sporto šventėje 2015 m. balandžio 11 d.

Registracija į renginį